Straż Miejska pomaga wojewodzie

Złe parkowanie

Połowa strażników miejskich od marca zeszłego roku kierowana jest do wsparcia Policji w działaniach związanych z epidemią. To efekt decyzji wojewody mazowieckiego. Braki kadrowe nasilają problemy związane z podrzucaniem śmieci czy nieprawidłowym parkowaniem. 

Do Radnych i Urzędu Dzielnicy Wola spływa co raz więcej skarg związanych z utrzymywaniem porządku na miejskich ulicach – podrzucaniem śmieci czy blokującymi przejścia pojazdami. – W ostatnim czasie otrzymałem wiele sygnałów od zaniepokojonych mieszkańców o tym, że nie mogą spokojnie przejść z wózkiem po chodniku, o dzikich wysypiskach śmieci czy zwykłych aktach wandalizmu – informuje Krystian Wilk radny Woli. Dużym problemem jest także omijanie opłat za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego, co skutkuje pirackim przejazdami po chodnikach czy rozjeżdżaniem trawników miejskich.  

Problem zauważają też władze dzielnicy – To potrójna szkoda dla miasta i uczciwych mieszkańców. Po pierwsze nieodpowiedzialne parkowanie to zagrożenie dla pieszych np. poprzez ograniczenie widoczności na przejściach. Po drugie dewastacja i odbudowa zieleni to dodatkowe koszty i zły wizerunek miasta oraz ostatecznie unikanie opłat to oszukiwanie tych uczciwych, którzy opłat dokonują – informuje burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski.  

Dzielnica nie lekceważy próśb o interwencję i każdą stara się zainteresować odpowiednie jednostki miejskie. W wypadku takich skarg niezwykle ważna jest szybka i sprawna reakcja właściwych służb. Obecnie mamy jednak do czynienia z sytuacją nietypową. Wydajność Straży Miejskiej, która powinna reagować na takie zgłoszenia, jest mocno ograniczona przez braki kadrowe. Przeszło rok od stwierdzenia pierwszego przypadku COVID-19, miejska służba dbająca o porządek w naszym mieście decyzją Wojewody Mazowieckiego, każdego dnia oddaje prawie 50 proc. swoich zasobów, by wspierały policję. Jest to możliwe w oparciu o uchwalone 2 marca 2020 r. przepisy dotyczące walki z pandemią.  

– Bardzo dobrze rozumiem, że w nagłej sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia na wiosnę ubiegłego roku, trzeba było rzucić wszystkie ręce na pokład. Dziś jednak, po tak długim czasie, jako mieszkańcy Warszawy możemy chyba oczekiwać, że Rząd zbierze zasoby potrzebne do walki z epidemią bez konieczności zabierania ich samorządom – podsumowuje burmistrz Strzałkowski. 

Niewłaściwe parkowanie

Data opublikowania: 08:23, 12 marca 2021

Kategorie: , ,

Inne aktualności

„Świetlica Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima

W środę 9 czerwca br. odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia „Świetlicy Marzeń” w Szkole Podstawowej nr 234 im. Juliana Tuwima. Wzięły w niej udział dzieci z klasy 3b z nauczycielem świetlicy, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Pani Hanny Krupy, dyrektora szkoły. Rodzice opowiedzieli o tym,...

Więcej
Grafika przedstawia numer telefonu na infolinię dot. przekształceń użytkowania wieczystego

PRZEKSZTAŁCENIA UŻYTKOWANIA WIECZYSTEGO – INFOLINIA

Szanowni Państwo, zależy nam na sprawnym prowadzeniu spraw związanych z przekształceniami użytkowania wieczystego. Dlatego w Urzędzie Dzielnicy Wola działa w...

Narodowy Spis Powszechny 2021

Spis powszechny: 12 czerwca dniem otwartym!

W sobotę, w 18 punktach w całej Warszawie, można dokonać samospisu w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego 2021. W tym...