Pięciu chętnych do wybudowania żłobka na Woli

Parking przy ulicy Szarych Szeregów i Korczaka żłobek

Przy ulicy Kasprzaka powstanie żłobek dla około 150 maluchów. Wpłynęło pięć ofert na projekt i budowę sześciooddziałowej placówki. Dzielnica zakłada, że żłobek powstanie w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy.

Nowa placówka dla najmłodszych powstanie na terenie kompleksu edukacyjno–sportowego z pływalnią Delfin przy Kasprzaka 1/3. Zlokalizowana zostanie w miejscu, w którym dziś jest parking pomiędzy szkołą, a zbiegiem ul. Szarych Szeregów i Korczaka. Służyć zaś będzie przede wszystkim mieszkańcom Odolan i Czystego, których w ostatnim czasie znacznie przybyło.

Do postępowania o udzielenie zamówienia na budowę i zaprojektowanie nowego żłobka przystąpiło pięć firm. Złożone oferty cieszą władze dzielnicy, ponieważ najniższa wynosi 9 mln. 900 tys. złotych i podobnie jak dwie inne mieści się w zaplanowanym na ten cel budżecie. – Jesteśmy na ostatniej prostej, jeśli chodzi o rozpoczęcie budowy placówki oświatowej dla najmłodszych przy Kasprzaka – mówi Robert Rafałowski, zastępca burmistrza na Woli. – Ostatecznie o wyborze wykonawcy zdecydują trzy kryteria – cena, okres gwarancji oraz doświadczenie personelu kluczowego – dodaje Robert Rafałowski.

Po wybraniu najkorzystniejszej oferty i podpisaniu umowy, wykonawca najpierw zaprojektuje, a potem wykona prace budowlane. Po ich zakończeniu zaś dostarczy dokumentację umożliwiającą uzyskanie pozwolenia na użytkowanie obiektu. Na to wszystko będzie miał półtora roku.

Budynek żłobka ma być dwukondygnacyjny i będzie miał powierzchnię około 1500 mkw. – Placówka opieką wychowawczą, obejmie w sumie około 150 maluchów w 6 oddziałach – informuje burmistrz Woli, Krzysztof Strzałkowski. Wykonawca wybuduje także place zabaw dla najmłodszych oraz drogę dojazdową wraz z chodnikami prowadzącą od ulicy Szarych Szeregów. – Cały teren ma być jak najbardziej zielony i przyjazny dla najmłodszych. Planowane są liczne nasadzenia zieleni, tej wysokiej jak drzewa oraz w razie potrzeby niższej jak krzewy – dodaje burmistrz.  Żłobek zostanie wykonany w stanie „pod klucz” z meblami w pomieszczeniach administracyjno-biurowych, szatniach i urządzeniami kuchennymi.

Parking przy ulicy Szarych Szeregów i Korczaka żłobek

Data opublikowania: 13:14, 30 marca 2021

Kategorie: , , , , ,

Inne aktualności

Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida

27 kwietnia br. o godzinie 18.00. Dzień otwarty w XXIV Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida, ul. Obozowa 60 w Warszawie Szanowni Państwo, 17 maja br. rozpocznie się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. W celu zapoznania kandydatów z ofertą edukacyjną, wolskie...

Więcej

Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w XL Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego, ul. Platynowa...

Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego

24 kwietnia br. o godzinie 11.00. Dzień otwarty w III Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Sowińskiego, ul. Rogalińska 2 w Warszawie...