Kultowe „ Kasprzaki” wracają na rynek

Magnetofon Kasprzak 2

Jeden ze start-upów zamierza przywrócić na Woli produkcję radiomagnetofonów KASPRZAK. Młodzi biznesmeni mają nadzieję na sukces, licząc na sentyment do marki i sprzętu oraz powrót mody na kasety magnetofonowe.  

Zakłady Radiowe im. M. Kasprzaka (ZRK) działały na Woli od lat 50. do lat 90.  W tym czasie u zbiegu ulic Kasprzaka, Karolkowej i Skierniewickiej powstawały radia, magnetofony szpulowe i kasetowe oraz tzw. wieże i walkmany. Produkty cieszyły się kiedyś wielkim powodzeniem i były towarem trudno dostępnym w handlowych realiach PRL. 

Jeden ze start-upów postanowił przywrócić produkcję radiomagnetofonów stylizowanych na te z lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Współczesne wersje mają być zasilane również bateriami, magnetofon będzie umożliwiał nagrywanie dźwięku, a radio ma mieć skale umożliwiającą odbiór najpopularniejszych stacji radiowych. Produkcja ruszy jeszcze w tym roku. Pomysłodawcy szukają hali produkcyjnej na Woli.  W tej sprawie rozmawiali z władzami dzielnicy. 

– Badania sondażowe pokazały nam, że istnieje duże grono ludzi w wieku 55 plus, którzy z sentymentu do lat młodości kupiliby współczesną replikę popularnego radiomagnetofonu. Te same badania pokazały, że nominalni klienci mają wiele kast magnetofonowych i chętnie wracają do muzyki sprzed lat. Specyficzny szum taśmy magnetofonowej nie przeszkadza im, ale wzbudza pozytywne emocje. Wierzymy w powodzenie projektu – mówi Tymoteusz Mirowski, jeden z właścicieli startupu. 

Pomysł podoba się burmistrzowi Woli. – Na rynku mamy wiele produktów nawiązujących do kultowych wyrobów z przeszłości. Jeśli oczywiście cena będzie atrakcyjna, na pewno kupię przynajmniej dwa. Jeden do łazienki, drugi stanie w moim gabinecie – zapowiada Krzysztof Strzałkowski. 

W ramach budowy „korzeni marki”, inwestorzy chcą nie tylko produkować swój sprzęt na Woli, ale także pozyskiwać kadrę do swojej firmy.  – Jesteśmy po rozmowie z młodymi przedsiębiorcami, którzy zamierzają przywrócić na Woli produkcję sprzętu radiowego. Dodatkową wartością jest deklaracja współpracy firmy z Technikum Elektronicznym nr 1 z Zespołu Szkół im. M. Kasprzaka, które funkcjonuje od lat w naszej dzielnicy – mówi Grażyna Orzechowska – Mikulska, zastępca burmistrza Woli.  

Data opublikowania: 10:03, 1 kwietnia 2021

Kategorie: , , , ,

Inne aktualności

Znamy wyniki 8. edycji budżetu obywatelskiego

Wolanie wybrali na co chcą przeznaczyć ponad 5 mln. 240 tys. zł. w 8. edycji budżetu obywatelskiego. Przy okazji mieszkańcy tej dzielnicy zdobyli laur dla najaktywniejszych pośród głosujących w całym mieście. Plebiscyt zdominowały projekty związane z zielenią.  W tym roku na Woli, podobnie jak...

Więcej
Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na...

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...