Budowa II Linii Metra-ważne informacje


 

W nocy z piątku na sobotę (z 3 na 4 lutego) budowniczowie II linii metra rozpoczną wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na ul. Wolskiej przy skrzyżowaniu z ul. Płocką. Wyłączona z ruchu zostanie jezdnia prowadząca do centrum.Zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia prowadząca do centrum na odcinku od ul. Płockiej do ul. Skierniewickiej. Objazd prowadzi ulicami Płocką i M. Kasprzaka. Na skrzyżowaniu ul. Wolskiej z ul. Płocką zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Jadący od strony Bemowa będą musieli się rozjechać w prawo lub lewo w ul. Płocką (do skrętu w prawo będą dwa pasy ruchu). Natomiast dla jadących od strony centrum będą dwa pasy ruchu do jazdy na wprost i jeden wyłącznie do skrętu w prawo w ul. Płocką. Nie będzie możliwości skrętu w lewo, ale za skrzyżowaniem z ul. Płocką a przed placem budowy zostanie wytyczona zawrotka, którą kierowcy będą mogli przejechać na drugą jezdnię, żeby następnie skręcić w ul. Skierniewicką.  Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania. W pierwszym etapie robót zmiany w ruchu obejmą ul. Górczewską (budowa stacji Płocka rozpocznie się w drugim kwartale 2017 r. ).Komunikacja:

Linia autobusowa 102, jadąca w kierunku krańca PKP OLSZYNKA GROCHOWSKA, pojedzie ulicami: Górczewska – Młynarska – al. „Solidarności” – Karolkowa i dalej swoją trasą podstawową. Trasa linii 129 zostanie wydłużona ul. Jana Olbrachta do skrzyżowania z ul. Okocimską. Linie nocne N42, N45 i N95 będą kursowały ulicami Płocką, Górczewską i Młynarską.

Metro w Warszawie

Metro jest w Warszawie najszybszym i najsprawniejszym środkiem komunikacji. Pierwszą linią, która w całości działa od października 2008 r. dziennie jeździ ok. 550 tys. pasażerów. Pociągi na II linii metra rozpoczęły kursowanie 8 marca 2015 r. i dziś przewożą ok. 140 tys. pasażerów dziennie. Na rozbudowę II linii metra o trzy stacje w kierunku zachodnim, trzy stacje w kierunku północno-wschodnim a także na rozbudowę infrastruktury na Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty oraz zakup 13 fabrycznie nowych pociągów Warszawa otrzyma unijne dofinansowanie w kwocie ok. 1,826 mld złotych. Dofinansowanie pozwoli także na pokrycie kosztów prac projektowych kolejnych stacji II linii metra.

Budowany odcinek II linii metra na Woli to:

  1. długość: 3,4 km,
  2. trzy stacje: Płocka, Młynów, Księcia Janusza,
  3. koszt budowy: 1,148 mld zł,
  4. wykonawca: Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş.,
  5. zakończenie budowy: rok 2019,
  6. czas przejazdu do stacji Świętokrzyska: 10-12 min.,

Przypominamy również o specjalnym adresie mailowym metro2.wola@um.warszawa.pl, na który można przesyłać pytania dotyczące budowy metra.