Zielona WolaWola posiada wyjątkowo dużo parków i terenów zieleni. Są to swoiste oazy spokoju i wytchnienia, ulubione miejsce spacerów, rekreacji i wypoczynku mieszkańców okolicznych osiedli. Mieszkańcy Woli mogą wybierać spośród 5 parków:

Park na Moczydle, nazywany także Górką Moczydłowską, jest sztucznie usypanym wzniesieniem. Czytaj dalej ›››

Park Sowińskiego założony został z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Woli, a patronem tego przedsięwzięcia był sam prezydent Stefan Starzyński.
Czytaj dalej ›››

Park Szymańskiego został założony w 1974 roku i zajmuje obszar około 27 ha. W 2009 r. rozpoczęta została modernizacja Parku.
Czytaj dalej ›››

Park Powstańców położony jest na przedłużeniu ulicy Sowińskiego, obok cmentarzy Wolskiego i Powstańców Warszawy. Jego powierzchnia, wraz z sadzawką, wynosi około 13 ha. W parku znajduje się pomnik „Polegli-Niepokonani”.
Czytaj dalej ›››

Park Księcia Janusza przy ul. Obozowej to rozległy zielony obszar z licznymi alejkami spacerowymi, przechodzący przy ul. Dalibora w Lasek na Kole.
Czytaj dalej ›››

Na Woli znajduje się też wiele dodatkowych terenów zieleni w postaci skwerów.
Czytaj dalej ›››

Dzielnica Wola, mając na względzie istotną rolę jaką spełnia zieleń, postanowiła umieścić zadania inwestycyjne związane z terenami zielonymi w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2012-2014. Oprócz wspomnianych wcześniej modernizacji Parku im. E. Szymańskiego i Skweru M. Apfelbauma planowane jest również urządzenie terenu zieleni przy ul. Karlińskiego.

Rewitalizacja terenów zielonych

  • Zrewitalizowany skwer Apfelbauma. Czytaj dalej ›››

  • Zrewitalizowany Park im. Ks. Janusza. Powstał nowy plac zabaw, ścieżki, zostały posadzone nowe drzewa i krzewy ozdobne. Czytaj dalej ›››