Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Nr 139 przy ul. Syreny 5/7

Opis

I część termomodernizacji obiektu obejmująca swoim zakresem: ocieplenia przegród zewnętrznych i stropodachów, wymianą stolarki otworowej, wykonanie izolacji pionowej ścian piwnic.

W ramach zadania przystąpiono do demontażu istniejącego węzła cieplnego w placówce. Wykonano nowy dwufunkcyjny  węzeł cieplny wraz z wymiennikami płytowymi, automatyką pogodową. Wykonano zabezpieczenie antykorozyjne oraz izolację cieplną przewodów. Ponadto zmodernizowano inst. elektryczną zasilającą pompy, siłowniki zaworów, oświetlenie pomieszczenia. Dokonano modernizacji pomieszczenia węzła, wykonano wentylację, odwodnienie, ułożono glazurę i terakotę. Zdemontowano wyeksploatowaną inst. centralnego ogrzewania wykonaną z rur stalowych z grzejnikami żeliwnymi  i wykonano nową z rur polietylenowych z grzejnikami płytowymi i zaworami termostatycznymi.

W ramach zadania zrealizowano prace termoizalacyjne w zakresie wymiany instalacji centralnej ciepłej wody, zimnej wody, hydrantowej oraz kanalizacji.

Parametry techniczne obiektu

Parametry techniczne:  

  • Obiekt zlokalizowany jest na działce 131 z obrębu nr 6-03-18.
  • Powierzchnia zabudowy – 1.108 m²
  • Powierzchnia użytkowa szkoły – 2 959 m²
  • Kubatura budynku– 12.509 m³
  • Budynek składa się z trzech części: dydaktycznej, łącznika i Sali gimnastycznej.
  • Część dydaktyczna-budynek główny posiada trzy kondygnacje nadziemne i jest w całości podpiwniczony.
  • Budynek łącznika dla Sali gimnastycznej stanowi połączenie pomiędzy Salą gimnastyczną, a budynkiem głównym, spełnia rolę wejścia głównego do budynku.
  • Budynek Sali gimnastycznej jest obiektem parterowym i jest podpiwniczony, stanowi również zaplecze administracyjne Szkoły.

Lokalizacja

Szkoła Podstawowa przy ul. Syreny 5/7

Planowany koszt zadania

2 101 385,68 zł.

Termin realizacji

Grudzień 2016 r.

Inwestycja realizowana przez Wydział Inwestycji Kubaturowych dla Dzielnicy Wola m.st. Warszaway

Data opublikowania: 15:37, 12 listopada 2019

Kategorie:

Inne aktualności

Znamy wyniki 8. edycji budżetu obywatelskiego

Wolanie wybrali na co chcą przeznaczyć ponad 5 mln. 240 tys. zł. w 8. edycji budżetu obywatelskiego. Przy okazji mieszkańcy tej dzielnicy zdobyli laur dla najaktywniejszych pośród głosujących w całym mieście. Plebiscyt zdominowały projekty związane z zielenią.  W tym roku na Woli, podobnie jak...

Więcej
Czternasta Wolska Akademia Kajakowa

Startuje 14. Wolska Akademia Kajakowa

Po raz czternasty Fundacja Ave zaprasza mieszkańców do udziału w spływach kajakowych, które co roku cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Na...

Wolscy Olimpijczycy. Od Kusocińskiego do Drzyzgi i Łomacza.

Od 21 lipca do 8 sierpnia w Tokio rywalizować będą o medale olimpijskie sportowcy z całego świata. Wśród nich będą...