Parki i tereny zielone


Park na Moczydle
Nazywany przez warszawiaków Górką Moczydłowską. Park powstał w latach 1962-1970. Jest sztucznie usypanym wzniesieniem zajmującym powierzchnię 37 ha. Dawne glinianki zamieniono w piękne stawy. W obrębie parku znajduje się Klub Sportowy „Olimpia”

Park Sowińskiego
Złożony z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Woli, powstał na terenie dawnych glinianek u zbiegu ulic Wolskiej i Elekcyjnej. Zajmuje obszar 8,3 ha. W centralnym miejscu parku znajduje się amfiteatr – całkowicie zadaszony (scena i widownia) obiekt plenerowy, posiadający ponad 2000 miejsc siedzących

Park Szymańskiego
Założony w 1974 roku, zajmuje obszar ok. 27 ha. Ukształtowanie terenu oraz sposób zagospodarowania przypominają park moczydłowski. W parku ustawiono pomnik patrona parku.

Park Powstańców
Przylega do ulicy obok cmentarzy Wolskiego i Powstańców Warszawy. W parku znajduje się pomnik „Polegli – Niepokonani” dłuta Gustawa Zemły.

Lasek na Kole
Ulubione miejsce spacerów mieszkańców okolicznych osiedli mieszkaniowych. Wyrósł na terenach dawnych bagien przybrzeżnych rzeczki Rudawki. Zajmuje powierzchnię 44 ha. W okresie okupacji teren lasku wykorzystywany był przez żołnierzy podziemia do ćwiczeń wojskowych.